Aroma masáž

Aroma masáž je trošku něco jiného než klasická masáž. Kombinuje se zde totiž několik vjemů naráz. Bývají to obvykle čich, dotyk a psychika. Masér používá éterické vonné oleje, které zředí masážními oleji, ty jsou lisované za studena. Tyhle oleje působí jak preventivně, tak i odstraní bolesti, například podporují imunitní systém, dobře působí na tzv. stabilizaci psychiky, aby se člověk tzv. hodil do klidu, což je stále více potřebnější, v dnešní uspěchané době. Mimo jiné aroma masáž udržuje rovnováhu pokožky, zlepšuje také její regeneraci a hydrataci. Samozřejmě, výběr těch éterických vonných olejů je na vás, protože asi těžko by se někomu uvolnilo u něčeho, co by mu, kulantně řečeno, nevonělo.

Při aroma masáži dochází k tomu, že účinné látky pronikají všemi vrstvami kůže až ke krevním vlásečnicím. Když se to všechno dobře propojí, tak se člověk dokonale uvolní a zregeneruje. Rostlinné silice, které jsou obsaženy v olejích, zpříjemní masáž svými pěknými vůněmi. Maséři mají na výběr z více než sto padesáti druhů olejů. Když už si sami budete vybírat vonné oleje, měl by vám masér pomoci, protože když byste si vybrali špatně, tak by mohlo dojít i k zdravotním problémům, protože vystavení kůže slunečnímu záření, by způsobilo barevné změny kůže, z důvodu, že některé silice jsou tzv. fotosenzibilní.

Když se podíváme na konkrétní druhy vonných olejů, tak nejžádanější je silice z borovice, protože mimo jiné působí antisepticky. Citrón je zase dobrý při bolestech hlavy a na trávení či také na pleť. Pomáhá také při celulitidě. Eukalyptus je jeden z nejúčinnějších éterických olejů, který se používá při aroma masáži. Nejenom, že je vhodný ze zdravotních důvodů, ale i pro psychické potíže je dobrý, protože odstraní deprese. Na ty pomáhá i jasmín a kromě toho je to afrodiziakum pro muže. Na spaní je dobrá levandule, máta pro změnu na dýchací cesty a tiší také bolest.

 

Sdílet článek