Zákeřná paradontóza

Určitě jste se již setkali s lidmi, kteří touto nemocí trpěli, nebo jste alespoň o této nemoci slyšeli. Paradontóza je onemocnění, které rozrušuje tkáně kolem zubů a následně je napadána skupina zubů či dokonce všecky zuby. Poté se zub uvolní a následuje ztráta zubu. Tuto nemoc má téměř 60% dospělých.

Příznaky

Jako první z varovných signálů je krvácení dásní když si čistíte zuby nebo při pojídání jídla. V momentě, kdy navštívíte zubní ordinace, doktor určí diagnózu a podle ní se budete muset léčit. Je nezbytně nutné, abyste o své zuby pečovali a s pravidelností prováděli dentální hygienu. Důležité je tedy, abyste správně čistili zuby a taky, abyste kupovali a používali vhodný zubní kartáček, který je na tento problém určen a který bude vyhovovat. Pasta by měla mít v sobě fluorid. Zubaře navštěvujte alespoň 2x do roka, aby Vás mohl prohlédnout.

Stravovací zvyklosti

Musíte být velice trpěliví co se týče vašich zubů. Na začátku můžete jíst pouze malé porce a postupně se mohou zvětšovat. Nové náhrady musí být pro vás pohodlné, proto se Vám musí dobře jak jíst, tak i pít či mluvit. Nutný je pro Vaše zuby odpočinek. Své náhrady odkládejte na několik hodin, nejlépe je zuby odkládat v noci. Vaše ústa budou alespoň přes noc odpočívat, zatímco vy budete spát.

 

 

Sdílet článek