Zázračné bylinky

Povzbuzovače

Nejen v zimě, kdy trpíme nedostatkem sluníčka, ale kdykoliv po náročném období či nemoci, se člověk cítí slabý, a to jak po fyzické, tak i po psychické stránce. Naštěstí nám bylinky mohou pomoci a tuto ztracenou rovnováhu vrátit. Nejlepší povzbuzující bylinkou je rozmarýn. Ten je skvělý pro celou řadu problémů, jako například odbourávání stresu, fyzického i psychického napětí, pročištění a regeneraci organismu. Dalšími zázračnými bylinkami jsou například bazalka, fenykl, máta, meduňka nebo levandule. Tyto bylinka se obvykle konzumují ve formě čajů, které se musí zalít vroucí vodou a nechat vyluhovat v čajovém sítku. Čaje musí být vždy teplé a čerstvé, jinak ztrácejí mnoho svých podpůrných látek. Zapomeňme tedy na to, že bychom si ráno uvařili konvici bylinného čaje a pili ho celý den.

Bylinka proti alergiím

V České republice trpí více a více lidí alergiemi, jejíž příznaky nemálo obtěžují a ovlivňují naše životy. Mnoho byliny dokáže tyto příznaky (nateklé sliznice, slzení, čirá rýma, kýchání, svědění) zmírnit. Jednou z účinných bylin je málo známý ostropestřec, který pomáhá hlavně u senné rýmy a pomáhá mírnit i astmatické záchvaty. Výborná je také stará známá kopřiva, která tiší kožní podráždění i sennou rýmu.
Zlato mezi bylinkami?

Kustovnice čínská

Čínský medicínský zázrak nazývající se kustovnice čínská, je u nás spíše neznámá. Tato bylina, má blahodárné účinky na játra a ledviny, čímž výrazně podporuje obranyschopnost a imunitu. Zamezuje dalšímu šíření kožních onemocnění, jako např. lupenky. Má blahodárné účinky na krevní oběh a pomáhá snižovat krevní tlak, a také působí na určité druhy alergií či astma. Tato bylina je v Číně známá jako omlazující ovoce, jelikož obsahuje mnoho látek (betakarotén, vitamín C, vitamin B skupiny, aminokyseliny, esenciální aminokyseliny, zinek, železo vápník, apod.), které napomáhají organismu k udržení se ve skvělé formě.

Rakytník

Rakytník neboli “Sibiřský ananas” pochází se Sibiřské krajiny, která je neposkvrněna zásahem člověka. Rakytník, mimo jiné, obsahuje velké množství biologicky aktivních látek a má schopnost pohlcovat ultra-fialové záření. Tento přírodní zázrak se u nás dá pořídit ve formě olejů. Jeho účinky jsou známy jelikož má uplatnění snad ve všech odvětvích lidského zdraví, pomáhá např. posilovač organismu, antideprevně, antistresově, je vhodný pro posílení zraku, pomáhá při nachlazení, gynekologických potížích, vhodný je i pro ekzémy či na úpravu hladiny cholesterolu.

Sdílet článek